Kungälv 3/12

Geir Edvardsen S*Magoria´s Kryzz Ex

 

Kungälv 2/12

Raymond Saetre S*Magoria´s Kryzz Ex 2
Geir Edvardsen S*Magoria´s Absolut Min Ex 2
Anne Köhn SW´06´04 EP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM HP, NOM-K

 

Åbo 26/11

Satu Hämäläinen S*Magoria´s Mr.Lordi Ex 1, NOM-U

 

Åbo 25/11

Marie Westerlund S*Magoria´s Mr.Lordi Ex 1, BIV-T

 

Klubbmästerskap 12/11 Elfborgskatten

Christian Bjelk S*Magoria´s Kryzz 1:a , Sidoklass vackraste ögon Utställarnas favorit

 

Stockholm 12/11

Alexey Shchukin PR/EC S*Magoria´s Anubis CAPIB

 

Stockholm 11/11

Pia Nyman PR/EC S*Magoria´s Anubis Ex 2
Geir Edvardsen SW´06´04 EP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM HP, BIV-K, NOM-K

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

WW´06 Holland

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Fabrice Calmais SW´06´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM EUROPA PREMIER

 

Tibro 14/10

Anne Köhn S*Magoria´s Manowar Ex 4

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Göteborg 10/9

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Eva Porat S*Magoria´s Manowar CAC, BIV-V, NOM-V,BOX-V
Eva Porat EC S*Magoria´s Amun Ra PREMIER, BIV-K

 

silver knapp.gif (995 bytes) Bilder ifrån SW

LaggeSW2006.jpg (42627 bytes)

SW´06´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM, och två mycket lyckliga ägare : )

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

SW´06 i Dal 26-27/8

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Raymond Saetre EP/IC S*Magoria´s Metallica, JW HP
Karina Bjuran IP/CH S*Ma Coo´s Qualis Internationell Premier, NOM-K,
Raymond Saetre SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, BIV-K, NOM-K, BIS-K SCANDINAVIAN WINNER
star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

 

Stockholm 20/8

Kristina Rautio S*Magoria´s Ouzo Obelix Ex 1 -cert

 

silver knapp.gif (995 bytes) Bilder ifrån Arboga

Mini EP2 005.jpg (375726 bytes)

star.gif (3310 bytes) EP/ IC S*Magoria´s Metallica, JW star.gif (3310 bytes)

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Arboga 12/8

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Charles Spijker GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW EUROPA PREMIER, NOM-K
Charles Spijker S*Magoria´s Ouzo Obelix CAC, BIV-T
Alexei Shchukin EC S*Magoria´s Anubis PREMIER, NOM-K, BOX-K
Annelie Persson PR/CH S*Ma Coo´s Qualis CAPIB, NOM-K
Tellervo Kass PR/ CH S*Paha Sapa´s Jedi CAPIB

 

Stockholm 6/8

Alva Uddin EC S*Magoria´s Anubis Ex 2

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Stockholm 16/7

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Charles Spijker GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE, BIV-K, NOM-K, BOX-K

 

Stockholm 15/7

Raymond Saetre GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE, NOM-K

 

Qualis060712.jpg (165357 bytes)

star.gif (3310 bytes)PR/CH S*Ma Coo´s Qualisstar.gif (3310 bytes)

Kil 2/7

Aliosha Romero GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE, BIV-K
Aliosha Romero EC S*Magoria´s Amun Ra CAP
Raymond Saetre SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, BIV-K, NOM-K
Eva Porat PR/CH S*Ma Coo´s Qualis CAPIB, BIV-K, NOM-K

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Kil 1/7

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Annelie Persson GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE, BIV-K
Annelie Persson EC S*Magoria´s Amun Ra CAP
Aliosha Romero SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, BIV-K, NOM-K
Annelie Persson CH S*Ma Coo´s Qualis PREMIER, BIV-K, NOM-K

 

Stockholm 1/7

Marino Koot S*Magoria´s Ouzo Obelix Ex 2

 

Hamar 18/6

Janka Lund GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE

 

Hamar 17/6

Bette Lind GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE

 

Uppsala 17/6

Nurit Pahl EC S*Magoria´s Anubis Ex 2

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Örebro 4/6

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Annika Högberg S*Magoria´s Explorer Ex 2
Annika Högberg GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW CAPE, NOM-K
Charles Spijker CH S*Ma Coo´s Qualis CAP
Anne Köhn SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, BIV-K, NOM-K, BIS-K

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Örebro 3/6

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Aliosha Romero S*Magoria´s Explorer CAC
Albert Kurkowski CH S*Ma Coo´s Qualis CAP, BIV-K, NOM-K
Jörgen Jensen SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, NOM-K, BOX-K

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) MCO Special i Örebro 3/6 star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Jörgen Jensen SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM NOM-K, BOX-K
Albert Kurkowski CH S*Ma Coo´s Qualis NOM-K

 

Stockholm 21/5

Annelie Persson EC S*Magoria´s Anubis CAP

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)

Skiptvet 7/5

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Carl-Christian Guleset IC S*Magoria´s Winger Ex 1 - CERT
Lone Lund GIP/IC S*Magoria´s Metallica, JW Ex 2
Lone Lund SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE
Raymond Saetre CH S*Paha Sapa´s Jedi PREMIER

 

Stockholm 6/5

Eva Porat EC S*Magoria´s Anubis CAP

 

Bollnäs060430.jpg (190164 bytes)

Bollnäs 30/4

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) Bollnäs 30/4 star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Eva Porat GIP/IC S*Magoria´s Metallica,JW CAPE, NOM-K
Loredana Fanelli SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, NOM-K, BIS-K
Marie Westerlund CH S*Paha Sapa´s Jedi CAP, NOM-K

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) Bollnäs 29/4 star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Britt Maria Johansson IC S*Magoria´s Winger Ex 2
Aliosha Romero IP/IC S*Magoria´s Metallica,JW GIP, NOM-K
Alva Uddin SW´04 GIP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAPE, NOM-K, BIS-K
Eva Porat CH S*Paha Sapa´s Jedi CAP

 

Stenkullen 29/4

- S*Magoria´s Explorer Ex 2

 

Mums1060410.jpg (58846 bytes)

IC S*Magoria´s Winger

Nyköping  9/4

Arie Groenewegen IC S*Magoria´s Winger CAGCIB, BIV-TOT, NOM-V

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) Oslo 5/3 star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Marie Westerlund SW´04 IP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM GIP, NOM-K, BIS-K

 

Oslo 4/3
Anne Gro- Edström SW´04 IP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAGPIB

 

Mölndal 11/2

Jörgen Frithiof S*Magoria´s Absolut Min Ex 2
Jörgen Frithiof DK *Starkad´s Cirkeline Ex 1
Vickie Nye SW´04 IP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAGPIB

 

star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) Örebro 28/1 star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes) star.gif (3310 bytes)
Hannah Jensen S*Magoria´s Ouzo Obelix Ex 2
Hannah Jensen S*Magoria´s Absolut Min Ex 3
Alexei Shchukin DK *Starkad´s Cirkeline Ex 1, BIV-J, NOM-J
Aliocha Romero SW´04 IP/EC S*Ma Coo´s Lagavulin, DSM CAGPIB, BIV-K, NOM-K, BIS-K
Hannah Jensen IP/IC S*Magoria´s Metallica,JW CAGPIB, BIV-K
Hannah Jensen EC S*Fine Memory´s Quuen L HP
Senior EC S*Fine Memory´s Quuen L 3:a
Avelshona EC S*Fine Memory´s Quuen L BIS, 20 p